Roboty koszące do Twojego ogrodu- montaż, serwis.

Roboty do koszenia trawnika Warszawa

Profesjonalnie i kompleksowo zakładamy roboty koszące dla naszych Klientów. Zakładamy roboty firmy Husqvarna lub Gardena. Są to przez nas polecane sprzęty, które pracują bezawaryjnie u naszych klientów od kilku lat. Montaż robotów koszących to duża część naszej działalności zwłaszcza w ostatnich czasach, kiedy klienci mają coraz mniej czasu na koszenie trawy.

Dlaczego robot koszący?

  1. Oszczędność czasu. Robot koszący to przede wszystkim zaoszczędzony czas. Skoszenie 500 metrów kwadratowych  trawnika średnio zajmuje do dwóch godzin. Najlepiej jak trawnik jest skoszony dwa razy w tygodniu.
  2. Brak odpadu zielonego. Cała skoszona trawa jest mulczowana przez ostre ostrza i opada na ziemie, gdzie po kilku dniach rozkłada się.
  3. Mniej nawożenia. Skoszona trawa rozkłada się oddając azot do gleby. Przez korzenie azot wchłaniany jest do roślin przez co bujniej rośnie.
  4. Gesty trawnik. Trawnik koszony na bieżąco każdego dnia ma tendencje do szybszego rozrostu na boki. Po kilku miesiącach częstego koszenia uzyskuje się piękny gęsty trawnik.
  5. Bez hałasu i spalin. Roboty są elektryczne przez co nie emitują spalin oraz ich praca jest praktycznie bezgłośna.
  6. Zdalna kontrola. Nowsze roboty posiadają moduły wifi, przez co możemy je połączyć z siecią wifi oraz swoim telefonem. Dzięki temu mamy stały podgląd na prace robota. Możemy zmieniać godziny jego pracy, decydować kiedy ma kosić a kiedy nie.
  7. Piękny trawnik bez ingerencji. Posiadając robota koszącego mamy w 100% z głowy zabieg pielęgnacyjny pod tytułem koszenie trawy.

Montaż robotów koszących Warszawa

Jak przeprowadzamy montaż robotów koszących?

  1. Montaż na istniejącym trawniku. Na istniejącym trawniku linka ograniczająca pole pracy dla robota wprowadzana jest w ziemie za pomocą maszyny, która wkopuję linkę około 6 cm poniżej poziomu gruntu. W pierwszej kolejności musimy określić lokalizacje dla bazy ładującej dla robota. W tym miejscu musi być dostępny kabel prądowy do podłączenia gniazdka prądowego. Po instalacji bazy, określamy dokładny zakres roboczy robota na trawniku. Kiedy już określimy kształt trawnika wjeżdżamy maszyną i wprowadzamy przewód w ziemię. Po wprowadzeniu kabla w ziemię podłączamy przewody do bazy i programujemy robota. Kiedy robot jest już przyuczony do swojego zakresu roboczego, robot zaczyna kosić według wprowadzonych wytycznych.
  2. Montaż przed założeniem trawnika. Tutaj metoda jest prostsza gdyż nie wymaga użycia maszyny, która wkopuje przewód pod ziemie. Lokalizujemy baze robota, wyprowadzamy przewód dokładnie go przyszpilając do powierzchni ziemi, wpinamy kable, programujemy robota i robot zaczyna swoją prace.

Czy montaż robota koszącego się opłaca?

Z pewnością jest to bardzo dobry wydatek. Porównajmy koszty obsługi trawnika o powierzchni 500m2.

Cennik- roboty koszące

Kosiarka spalinowa=3500zł   
Paliwo na cały rok ok. 25l zakładając jedno koszenie w tygodniu=150zł
Odpady zielone do utylizacji
Czas koszenia ok. 50h/rok
Duża ilość nawozów

Robot koszący z montażem ok. 7000zł
Czas obsługi ok godziny (umycie, wymiana ostrzy)
Brak odpadów
Mniejsza ilość nawozów

Jak widać koszt początkowy instalacji robota jest większy, ale biorąc pod uwagę czas, który można zaoszczędzić to jest to wspaniałe rozwiązanie na lata.

Montaż robotów koszących to coś czym się zajmujemy od dawna. Zapraszamy Państwa do kontaktu. Oferujemy swoje usługi ogrodnicze na terenie Warszawy i okolic, Otwock, Józefów.