Nawadnianie ogrodu – projekt, wykonanie, serwis

Automatyczne systemy nawadniania zakładamy od wielu lat. Przez ten czas zauważyliśmy, że ogród bez nawadniania w obecnych warunkach klimatycznych nie przetrwa, zwłaszcza na gorszej ziemi. Każdy kolejny ogród, który budujemy jest wyposażony w automatyczne nawadnianie z tego względu, że podlewanie świeżo założonego ogrodu zajmuje bardzo dużo czasu. Podlewanie trawnika, nawadnianie świeżo posadzonych roślin to warunek do ich bezproblemowego wzrostu i rozwoju zwłaszcza w początkowej fazie. Są alternatywne sposoby podlewania, jednak dla osób, które cenią swój czas zawsze polecamy założenie nawodnienia ogrodu.

Projekt systemu nawadniania

Od początku naszej działalności wybieramy osprzęt najwyższej jakości. Marki takie jak Toro, Rainbird, Hunter, Orbit, K-Rain towarzyszą nam na co dzień przy wykonywaniu działalności. Dobre jakościowo złączki, kolektory, filtry, rury, korpusy zraszaczy, dysze to warunek poprawnego działania systemów nawadniających przez wiele lat i to jest dla nas najważniejsze.

Nawadnianie Trawnika Warszawa

Jakie sterowniki nawadniania zakładamy?

Używamy sterowników najbardziej zaawansowanych technologicznie pod względem inteligentnego nawadniania. Najbardziej zaawansowane sterowniki pod tym względem produkuje obecnie firma Hunter. Sterowniki tej firmy bazują na pomiarach ciśnienia atmosferycznego w danym rejonie przez co podlewanie jest dokładnie oszacowane i zaplanowane. Ze względu na liczne licencje tej firmy na pobieranie danych atmosferycznych firma ta produkuje przodujące pod tym względem urządzenia. Ze względu na bardzo dokładne pomiary nie są konieczne czujniki opadów.
Firmy takie jak Rainbird czy Orbit również posiadają aplikacje do inteligentnego nawadniania jednak ilość stacji pogodowych do pomiaru pogody jest mniejsza.

Jak działamy?

1. Wizyta u klienta

Podczas wizyty ustalane jest jaki będzie zakres podlewania, jakie są warunki i parametry źródła wody w ogrodzie i na tej podstawie dobieramy cały system nawadniania.

2. Wstępny projekt nawadniania oraz wycena materiałów do założenia nawadniania

Wysyłany jest do klienta projekt, wycenę prac i materiałów i na tym etapie ustalamy ewentualne modyfikacje, zakres nawadniania

3. Akceptacja i umówienie terminu prac

Po akceptacji wyceny ustalamy dogodny termin na wykonanie usługi.

4. Wykonanie systemu nawadniania

Zawsze staramy się działać w taki sposób żeby jak najmniej uszkodzić zastany teren czy istniejący ogród. Dobieramy sprzęt do kopania do konkretnych warunków. Na terenach gdzie nie ma ogrodu kopiemy minikoparką, na terenach gdzie już istnieje ogród używamy koparki łańcuchowej aby nie pozostawić po sobie śladu. Dbamy i szanujemy własność klienta.

5. Testowanie szczelności i poprawności działania każdej sekcji nawadniającej

Po pracach ziemnych i rozłożeniu rur, podpięciu linii kroplujących oraz zraszaczy przechodzimy do testowania szczelności wszystkich połączeń. Po takim teście zasypujemy wszystkie rury, ustawiamy sterownik do konkretnych warunków. Każda sekcja nawodnieniowa ustawiana jest oddzielnie.

6. Instalacja aplikacji na telefonie klienta i przyuczenie z obsługi

Klientów nie pozostawiamy bez uprzedniego przeszkolenia. W sytuacji jeśli sterownik jest inteligentny, instalujemy aplikacje na telefonie i z jego pozycji omawiamy wszystko po kolei z klientem. Jeśli sterownik jest bez aplikacji, szkolimy z pozycji sterownika do nawadniania. Systemy nawadniania potrafią być skomplikowane dla osób nie będących blisko z nowinkami technologicznymi, dlatego cierpliwie poświęcamy czas by mieć pewność, że klient sam będzie w stanie obsłużyć nawadnianie swojego pięknego ogrodu.

Co dalej?

Na instalacje nawodnieniowe, które zakładamy przyznajemy co najmniej 2 letnią gwarancję pod warunkiem, że to my tą instalacje zabezpieczamy na zimę oraz startujemy ją na wiosnę. Te usługi są płatne, ale gwarantują bezawaryjna pracę przez długie lata.

Korzyści z posiadania automatycznego nawadniania

Niewątpliwie korzyścią jest zaoszczędzony czas na podlewaniu. Przy obecnych upałach podlewanie jest niezbędne i konieczne by ogród przetrwał. Rośliny i trawnik muszą być podlewane, w przeciwnym razie stres wywołany w roślinach przekłada się na ich niską odporność co też przynosi choroby, szkodniki, problemy.

Nawadnianie daje dużą swobodę gdyż możemy wszystko obsługiwać przez aplikację na telefonie. Znając pogodę na dany dzień możemy regulować poza harmonogramem długością i częstotliwością podlewania.

Oszczędności przez równomierne rozprowadzanie wody oraz ograniczanie parowania.

I na koniec ze swojej strony oferujemy profesjonalizm, jakość i satysfakcję.

Systemy nawadniania Warszawa i okolice.

Cennik- systemy nawadniające

Sekcja nawadniająca2 Sekcje nawadniające 3 Sekcje nawadniające 4 Sekcje nawadniające 5 Sekcji nawadniających 6 Sekcji nawadniających
1900zł (netto)/szt1750zł/szt1700zł1650zł1600zł1580zł