Aranżacje ogrodów Warszawa

Projekt ogrodu Warszawa

Projektowania ogrodów nauczyłem się od jednego z najlepszych projektantów z Londynu. Jeff Hewitt wprowadził mnie w tajniki tej jakże przyjemnej sztuki. Kocham projektować ogrody w Warszawie dostosowane w 100% pod klienta. Ogrody małe, ogrody duże, projektujemy, ogrody w różnych stylach. Sentyment posiadamy do angielskich ogrodów, ale też do ogrodów wiejskich. . Są to można powiedzieć ogrody tworzone na miarę. W zależności kim Państwo jesteście, Wasz ogród po części będzie odzwierciedlał państwa charakter, ale też zaspokajał Wasze potrzeby odpoczynku i relaksu w otoczeniu zieleni szytej na Państwa oczekiwania.

Jak projektujemy ogrody?

Tworzę ogrody na papierze kredowym- z pasji (to jak czytanie książek), ale też na programie Sketch-up, Lumion, co pozwala na wizualizację w wymiarze 3D. Zdecydowanie łatwiej podjąć decyzję, kiedy zobaczy się taki ogród na ekranie komputera niż na płaskim papierze. Chociaż koncepcję zazwyczaj powstają na papierze, a po wstępnej akceptacji, co do kierunku prac, zaczynamy tworzyć wersję 3D.

Jaki jest koszt projektu?

Projekt to nie tylko obrazek Państwa przyszłego ogrodu. Kompletny projekt zawiera kilkanaście,  kilkadziesiąt stron. Dokumentacja zawiera projekt ogrodu, spis roślin, projekt systemu nawadniania, projekt instalacji elektrycznych, projekt montażu robota koszącego, zalecenia pielęgnacyjne oraz wstępny kosztorys materiałów oraz robocizny. Dobrze przygotowany pochłania wiele czasu, ale też wizyt na terenie nieruchomości. Spotkaliśmy się z projektami ogrodów bez obecności projektanta na działce Klienta. Nie muszę wspominać, że takie projekty są w 90% do przerobienia i poprawy. 

Koszt projektu to ok 8zł/m2 ogrodu

Co wchodzi w skład projektu?

W skład projektu wchodzi ( wstępna aranżacja ogrodu, drugi projekt ogrodu po poprawkach, projekt instalacji elektrycznej, projekt nawadniania ogrodu i trawnika, projekt obszaru roboczego dla robota koszącego, zestawienie roślin, zalecenia pielęgnacyjne).

Zajmujemy się również:

W sprawie projektów proszę o kontakt pod numerem telefonu 697-543-959

lub mail: biuro@ogrodycomplex.pl